Meridyen Genç- Akademik Danışmanlık Seminerleri I

Meridyen Genç yaz etkinlikleri “Akademik Danışmanlık Seminerleri” ile başlıyor . Meridyen Genç akademide ilerlemek isteyen arkadaşlarımızı çizecekleri yol haritasında yardımcı olmak için alanında uzman akademisyenlerle buluşturuyor!

Tecrübe paylaşımı odaklı, interaktif bir sohbet şeklinde gerçekleştireceğimiz, yol gösterici tavsiyelerle dolu seminerlerimizin ilk konuğu Yrd. Doç. Dr. Mehmet Ali Doğan.

Yrd. Doç. Dr. Mehmet Ali Doğan

Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu olan Mehmet Ali Doğan yüksek lisansını da aynı bölümde “Türkiye-İsrail İlişkileri Üzerine Düşünceler” tezi ile tamamladı. ABD’de Salt Lake City şehrinde bulunan Utah Üniversitesi Ortadoğu Merkezi’nde doktorasını tamamlayan Doğan, American Board of Commissioners for Foreign Missions (ABCFM ya da kısa adıyla Amerikan Bord) adlı misyoner teşkilatının XIX. yüzyıl Osmanlı coğrafyasındaki faaliyetleri ile ilgilenmektedir. ABCFM’nin Harvard Üniversitesi’ndeki resmî arşivinde de araştırma yapan Doğan’ın Ortadoğu’daki misyoner faaliyetler konusunda ulusal ve uluslararası birçok tebliği bulunmaktadır. ABD’de konuyla alakalı düzenlediği panellerdeki tebliğler Mehmet Ali Doğan ve Heather Sharkey ortak editörlüğünde American Missionaries and the Middle East: Foundational Encounters ismiyle University of Utah Press tarafından 2011 yılında basılmıştır. Doğan, halen İTÜ İnsan ve Toplum Bilimleri Bölümü’nde öğretim üyesidir.

Çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik, kıymetli tavsiyelerden faydalandık. “Hedefi olan ve ona yürüyen bir gencin o hedefe ulaşamama ihtimali sıfırdır.”