Meridyen Münazara Kulübü’nden Bir Şampiyonluk Daha!

Meridyen Münazara Kulübü üyeleri 19-20-21 Aralık 2015 tarihlerinde Orta Doğu Teknik Üniversitesi tarafından düzenlenen V. ODTÜ Çaylaklar Münazara Turnuvası’na katıldı.

104 takımın katılımıyla gerçekleşen turnuvada, Meridyen Münazara Kulübü, Meridyen A, Meridyen B ve Meridyen C olmak üzere 3 takımıyla yarıştı.

3 gün boyunca devam eden turnuvada takımlar; ‘Yayın gelirleri futbol kulüplerine başarıya veya reytinge bağlı olmaksızın eşit olarak paylaştırılmalıdır’, ‘Ali ve Ayşe çocuklarını toplumsal rollerden yalıtılmış bir şekilde büyütmelidir’ gibi konular üzerine tartıştılar.

Finalde, ODTÜ ve Galatasaray Üniversitesi münazara takımlarıyla, ‘Celal herhangi bir birey olarak hayatını haksızlıklara karşı geçirmek üzere adamalıdır’ konusu çerçevesinde yarışan Meridyen A Takımı (Muhammed Emin Doğan – Oğuzhan Pelit) turnuvanın şampiyonu olurken, liseli öğrencilerimizden oluşan Meridyen B Takımı (Emirhan Kınataş – Seyid Muhammed Subaşı) ise turnuvayı ikincilikle tamamladı.

Turnuvada, Meridyen A Takımı’ndan Muhammed Emin Doğan, “En İyi Konuşmacı” ödülüne layık görüldü.

Bir ay içinde iki önemli başarıya imza atarak, şampiyonluk kupalarını derneğimize getiren Meridyen A Takımı’ndan Muhammed Emin DoğanOğuzhan Pelit, Emirhan Kınataş ve Seyid Muhammed Subaşı’yı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.