Meridyen Münazara Kulübü Gösteri Maçı Gerçekleşti!

Meridyen Münazara Kulübü’nün 2012-2013 dönemi  ilk etkinliği 3 Kasım 2012 Cumartesi günü Altunizade Kültür ve Sanat Merkezi’nde Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara’nın katılımıyla gerçekleştirildi.

Açılış konuşmasını, Meridyen Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Saliha Büyükdeniz’in yaptığı etkinlikte, Meridyen Derneği’nin kuruluş amacı ve faaliyetlerine değinen Büyükdeniz konuşmasının ardından sözü Belediye Başkanı Mustafa Kara’ya bıraktı.

Farklı üniversitelerden 60′ın üzerinde öğrencinin katıldığı etkinlik, münazara eğitmeni Yavuz Yiğit’in ‘Münazara nedir, kişiye neler katar’  konulu sunumuyla devam etti. Bugün dünya liderlerinin pek çoğunun münazara geçmişi olduğunu vurgulayan Yiğit, münazaranın insanların kişisel gelişimi üzerinde bıraktığı olumlu ve  kalıcı etkilere de değindi.

Son olarak münazara yarışmasının kuralları konusunda bilgi veren Yavuz Yiğit, Meridyen Münazara Kulübü Gösteri Maçı’nı büyük bir coşkuyla başlattı.

Hararetli ve keyifli bir tartışmaya ev sahipliği yapan gösteri maçında “Sanat ve mimaride modern akımlar tercih edilmelidir.”konusu tartışıldı.

Seyircilerin talebi üzerine gösteri maçı “Dershaneler kapatılmalıdır.” başlıklı ikinci bir tartışmayla devam etti.

Gösteri maçının ardından Münazara konusunda katılımcıların sorularını cevaplayan Yavuz Yiğit, münazara ile ilgili görüşlerini dile getirdikten sonra 7 Kasım 2012 Çarşamba günü başlayacak Meridyen Münazara Kulübü Eğitim Programı hakkında da bilgi verdi.

Meridyen Derneği Yönetim Kurulu adına yarışmacılara hediyelerinin takdim edilmesinin ardından program son buldu.