Meridyen Münazara Kulübü Gösteri Maçı Gerçekleşti!

Meridyen Münazara Kulübü’nün ilk etkinliği 17 Aralık 2011 Cumartesi günü Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

15 farklı üniversiteden 60’a yakın öğrencinin katıldığı etkinlik, Yavuz Yiğit’in ‘Münazara nedir, kişiye neler katar’  konulu sunumuyla başladı. Bugün dünya liderlerinin pekçoğunun münazara geçmişi olduğunu vurgulayan Yiğit, münazaranın insanların kişisel gelişimi üzerinde bıraktığı olumlu ve  kalıcı etkilere de değindi.

Münazara konusunda katılımcıların sorularını da cevaplayan Yavuz Yiğit, son olarak münazara yarışmasının kuralları konusunda bilgi vererek programın ‘Gösteri Maçı’ bölümünü başlattı.

Son derece hareketli ve keyifli geçen gösteri maçında “Devlet kentsel dönüşüm projeleri kapsamında vatandaşları evlerinden rızaları olmadan çıkarabilmelidir” konusu tartışıldı.

Gösteri maçının ardından katılımcılardan bazıları, münazara ile ilgili görüşlerini dile getirdiler. Üniversitelerinde münazara kulübü çalışmasına katılan öğrenciler ise, münazaranın kendilerine neler kattığını seyircilerle paylaşarak, öğrencilerin böyle bir çalışma içerisinde bulunmaları konusunda teşvik edici önerilerde bulundular.

Meridyen Derneği Yönetim Kurulu adına yarışmacılara hediyelerinin  takdim edilmesinin ardından program son buldu.