Neden Münazara?

Dünyanın en entelektüel oyunu içinüniversite öğrencileriyle MERİDYEN’DE buluşuyoruz!

Türkiye’nin akademik ve entelektüel birikimini buluşturan Meridyen, bu sefer de üniversite öğrencilerini eleştirel düşünceyi geliştirmek, fikirleri seri ve etkileyici biçimde ifade etmek üzere bir araya getiriyor.

İkna kabiliyetini güçlendirmek,

Hitabet yeteneğini geliştirmek,

Genel kültür ve özgüveni artırmak için;

Tüm üniversite öğrencilerini MERİDYEN MÜNAZARA KULÜBÜ’NE davet ediyoruz!

Neden Münazara?

Çünkü MÜNAZARA, yaklaşık 150 yıldır Harvard’dan Oxford’a, Sydney’den Tokyo’ya dünyanın önde gelen isimlerinin buluşma noktası… İngiliz parlamentosunun yarısından fazlası eski münazaracı… Oxford Münazara Kulübü üyeleri arasından beş başbakan çıkmış…

Bill Clinton, Nelson Mandela, Kofi Annan, John F. Kennedy, Margaret Thatcher, Oprah Winfrey ve daha niceleri analitik düşüncenin basamaklarından zirveye yükseldiler.

Çünkü MÜNAZARA, İslâm kültüründe ilim elde etmenin yollarından biri… İslam ilim geleneğinin zirve isimlerinin zaman zaman konakladığı bir düşünce ve fikir kozası… Kindi, Farabi, İbn Sina’nın tefekkür dünyasına açılan bir pencere…

Tüm üniversite öğrencilerini değişen dünyada bütün düşünce geleneklerinin kullandığı bu metotla zihinlerini tazelemek, yeni fikir dünyaları oluşturmak ve düşüncelerini bir sistematik içinde ifade etmek üzere Meridyen Münazara Kulübü’ne davet ediyoruz!