Meridyen Sohbetleri Doç. Dr. Ekrem Demirli ile yeniden başlıyor!

Meridyen Sohbetleri, yeni döneminde ilk konuğu Doç. Dr. Ekrem Demirli*’nin katılımıyla kaldığı yerden devam ediyor.

Peygamber Aramızda’  konusu çerçevesinde 09 Kasım 2013 Cumartesi günü saat 19.00′da gerçekleşecek sohbet için aileniz ve dostlarınızla birlikte sizlerle Meridyen’in geçmişten bugüne Üsküdar’ın manevi ve kültürel atmosferinde yer edinmiş tarihi mekanında buluşmayı diliyoruz.

Konu:          Peygamber Aramızda

Konuk:       Doç. Dr. Ekrem Demirli

Tarih:         09 Kasım 2013 Cumartesi, 19.00

Yer:             Meridyen Derneği

*Doç. Dr. Ekrem Demirli Kimdir?

Rize-İkizdere’de doğmuş. 1988’de, Üsküdar İmam Hatip Lisesi, 1993 yılında Marmara Ü. İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. 1993’te M. Ü. S. B. Enstitüsünde Tasavvuf alanında yüksek lisansa başladı ve aynı yıl Enstitütü’ye araştırma görevlisi olarak atandı. 1995’te Abdullah İlahi’nin Keşfü’l-Varidat’ı adlı teziyle yüksek lisansını tamamladı. 2003’te aynı enstitüde Sadreddin Konevi’de Marifet ve Vücûd adlı teziyle tasavvuf doktoru oldu.

Halen çalışmalarını ağırlıklı olarak iki alanda sürdürmektedir: Birincisi Konevi şarihleri ikincisi ise İbnü’l-Arabî. Ekrem Demirli’nin Sadreddin Konevî, Abdürrezzak Kaşani, İbn Sina ve İbnü’l-Arabî’den çevirileri, dergilerde yayınlanmış makaleleri ve ulusal ve uluslar arası sempozyumlarda sunulmuş tebliğleri bulunmaktadır.