Kadın Aile ve Kariyer Paneli

Meridyen Destek Derneği, modern zamanlarda kariyer yapan ve geleneğin hassasiyetlerini de göz ardı etmeyen günümüz kadınının karşı karşıya kaldığı sorunların tartışıldığı “Kadın Aile Ve Kariyer” konulu paneli 1 Mart 2008’de Grand Cevahir Otel’de gerçekleştirdi.
Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu Hanımefendi’nin sergi açılışı ile başlayan program iki oturum şeklinde gerçekleşmiştir.

Gazeteci Ayşe Böhürler’in başkanlığında “Aile ve İş Hayatı Arasındaki Denge” başlıklı ilk oturuma, Tohum Otizm Vakfı Kurucusu ve Başkan Yardımcısı Aylin Sezgin, yazar, Opt. Dr. Sare Davutoğlu ve Memorial Hastanesi Sağlık İşletmeleri Koordinatoru Şehminur Aydın katılmıştır.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan’ın başkanlığındaki  ” Kadın, Aile ve Kariyer:  Çok Boyutluluk Mümkün mü?”  başlıklı ikinci oturum ise Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Çiçek Derman, Geleceğimizin Çocukları Vakfı Başkanı Müge Çelebican, Yazar Nazife Şişman ve İç Hastalıkları ve Nefroloji Uzmanı Doç. Dr. Rumeysa Kazancıoğlu’nun katılımıyla gerçekleşmiştir.