Sonpeygamber.info 2013 Hadis ve Siret Araştırmaları Ödül Töreni’ne davetlisiniz

Sonpeygamber.info Web Portalı “Hadis ve Siret Ödülleri”ni yine sahipleriyle buluşturuyor.

Bu yıl Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan tören 19 Nisan Cuma günü saat 19.30’da gerçekleştirilecek.

Bu yıl Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’in katılımlarıyla gerçekleşecek tören öncesinde Orhan Durgut’un, Mescid-i Harâm, Mescid-i Nebevi ve Mescid-i Aksâ’da çektiği fotoğraflardan oluşan “Üç Mescid” isimli sergisinin açılışı yapılacak. Dünyaca ünlü yönetmen Majid Majidi’nin de konuşma yapacağı ödül töreninde,bu yıl da yüksek lisans, doktora ve akademik makale dallarında, jüri tarafından belirlenen isimlere ödülleri verilecek.

Dünyaca Ünlü İranlı Yönetmen Majid Majidi de Törende Olacak

Meridyen Derneği’nin Sonpeygamber.info projesi dahilinde gerçekleştirdiği ödül töreninin önemli konuklarından biri de dünyaca ünlü İranlı Yönetmen Majid Majidi. Hz. Peygamber (sav)’in hayatını konu alan bir film projesi üzerinde çalışmalarını sürdüren Majidi, Hadis ve Siret Araştırmaları Ödül Töreni’nde bir konuşma yapacak.

Hadis ve Sirete Hizmet Onur Ödülü Sahibini Buluyor

Törende, Sonpeygamber.info okurlarının oylarıyla belirlenen “Hadis ve Sirete Hizmet Onur Ödülü” de takdim edilecek.  Hayatını hadis ve siret alanlarına adamış mümtaz isimlere sunulan “Hadis ve Sirete Hizmet Onur Ödülü”nün ilki 2008 yılında Sonpeygamber.info okurlarının büyük çoğunluğunun tercihi doğrultusunda Prof. Dr. Yaşar Kandemir’e takdim edildi. 2009 yılında yapılan oylama sonucunda ise ödül Prof. Dr. İsmail Lütfi Çakan’a verildi. 2010 yılında ise ödül 14 Ekim 2009 tarihinde elîm bir kaza sonucu ebediyete göçen Prof. Dr. İbrahim Canan’a layık görüldü. Hadis ve Sirete Hizmet Onur Ödülü’nün 2011 yılındaki sahibi ise M. Emin Saraç olmuştu.