Sonpeygamber.info Fransızca olarak yayın hayatına başladı!

Meridyen Derneği’nin Hz. Peygamber (sav)’i tüm dünyaya özgün bir dille en doğru bilgiler ışığında anlatmak için hayata geçirdiği Sonpeygamber.info Projesi yeni bir mecraya taşınıyor. Bugüne dek Türkçe’nin yanında İngilizceAlmanca ve Rusça yayın yapan portal, artık Fransızca sayfasıyla bu dilin konuşulduğu dünyaya da hitap edecek.

ledernierprophete.info adresinden yayın yapacak olan portalda Hz. Peygamber (sav)’in tüm insanlığa örneklik teşkil eden şahsiyeti ve hayatı, ehil isimlerin çalışmaları doğrultusunda tanıtılacak.

“Reaksiyoner Tepkiler Yerine Algı Tashihi”

Konuyla ilgili olarak Meridyen Derneği’nden yapılan açıklamada, artık kimi durumlar karşısında reaksiyoner veya savunmacı tepkiler vermemek gerektiği dile getirildi. Diğer yandan kasıtlı olarak oluşturulan çarpık algıların tashihi için çaba göstermenin lüzumu vurgulandı ve şu ifadelere yer verildi:

“Özellikle 2006 yılından itibaren baş gösteren Karikatür Krizi ve aynı eksende sürdürülen İslamofobik propagandalar, bilhassa İslam Peygamberi (sav)’nin şahsiyetini hedef alan bir karalama ve algı operasyonuna dönüşmüş durumdadır. Batı’daki kimi iktidar merkezlerinin kendilerine bir öteki yaratmak adına böyle bir seferberliğe girişmelerine karşın biz, Batılı ülkelerin vatandaşlarına ve tüm dünyaya Hz. Peygamber (sav)’i en doğru şekilde tanıtmanın gerekliliğine inanmaktayız. Reaksiyoner veya savunmacı tepkiler yerine, kendi gündemimizi oluşturarak günümüz dünyasının dilini yakalamak ve çağın etkin iletişim araçlarını kullanmak gayesindeyiz.

Açıklamada ayrıca Fransızca, İspanyolca, Çince gibi dünya genelinde çokça konuşulan dillerde yayın projelerinin uzun zamandan beri gündemde olduğu ve bundan bir yıl önce Paris’te yaşanan Charlie Hebdo olayından sonra Fransızca sayfa hazırlıklarına hız verildiği belirtildi.