Kurmaca Kısa Film Atölyesi

[vc_row][vc_column width=”1/4″][/vc_column][vc_column width=”1/2″ hide_bg_image_on_tablet=”” hide_bg_image_on_mobile=”” css=”.vc_custom_1573571468438{padding-top: 5em !important;padding-bottom: 5em !important;background-color: #ffffff !important;}”][trx_sc_title title_style=”default” title_tag=”h3″ title_align=”left” link_style=”default” scheme=”dark” title=”Kurmaca Kısa Film Atölyesi” class=”scheme_custom_color w100″ css=”.vc_custom_1576681991353{padding-top: 5em !important;background-color: #ffffff !important;}”][vc_column_text]

Meridyen çatısı altında 2015 yılında başlayan Kurmaca Kısa Film Atölyesi ile gençler önce bir filmin omurgası olan “iyi öykü” konusunda sıkı bir eğitim aldılar, sonra da ekip olarak yazdıkları senaryoyu çekerek bir film ürettiler. Böylece film yapım sürecini tüm aşamaları ile tecrübe etme imkânı buldular.

Sinemanın çağın en etkili anlatı dillerinden biri olduğuna inanan Meridyen Derneği , bu alanda güzel işler üretmek derdini taşıyan gençleri 2017 yılının eğitim döneminde de Kurmaca Kısa Film Atölyesi ile bir araya getirdi.

Atölye programında temel sinematografi eğitimi, senaryo yazımı ve kısa film yapımına odaklanıldı. Sinema, derdimizi anlatabilmenin en kuvvetli dili, en özel faaliyet alanıdır. Şubat 2019’da Eğitimciler Birliği Sendikası’nın düzenlemiş olduğu Eğitim Temalı Kısa Film Yarışması için Papirüs(Senaryo tüm ekibe ait) yazılmıştır ve çekilmiştir.

 

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][/vc_column][/vc_row]