İstanbul Meridyen Open 2018 Uluslararası Münazara Turnuvası Gerçekleşti

Meridyen Derneği, 2011 yılında kurduğu Münazara Kulübü çatısı altında, münazara kültürünü gençlere ulaştırmak amacıyla Türkiye’nin ve dünyanın en iyi münazara koçlarıyla akademik eğitimler düzenlemekte, münazara şampiyonaları ve kampları organize etmektedir. Dernek bugüne kadar 10.000’in üzerinde lise ve üniversite öğrencisine münazara aracılığı ve amacıyla ulaşmıştır.

8 yıldır faaliyetlerini ulusal ve uluslararası alandaki başarılarıyla sürdüren Meridyen Münazara Kulübü, 4-6 Mayıs 2018 tarihlerinde gerçekleşen İstanbul Meridyen Open’18 Uluslararası Münazara Turnuvası’na ev sahipliği yaptı. Yurtdışından gelen 6 takım ile birlikte toplam 24 takımın katıldığı turnuva 4 Mayıs tarihinde dernek merkezindeki atölye çalışmaları ile başladı. 5-6 Mayıs tarihlerinde yapılan maçların ardından ödül töreni ile program sona erdi.

DAN takımından Aigerim Shadeyeva ve Dauren Binazarov turnuvayı şampiyon olarak tamamladılar. Turnuvanın en iyi konuşmacı ödülünü Ali Erkmen ve William Hartley paylaştı. One Good Boy One Terrible Terrible Boy takımından Olle Reberg ve William Hartley, Meridyen Happy Not So Happy takımından Nurbanu Hayır ve Ahmet Arif Harmanşa, Is Cereal Soup’tan Çağla Mutaf ve Ali Erkmen finalist oldu.